Mezinárodní federace ledního hokeje

Američanky porazily Rusko

Hokejistky USA na úvod MS přehrály Rusko 6:1

Zveřejněno 07.01.2017 18:51 GMT+1 | Autor Marek Janoš
Vyrovnaný zápas s jednoznačným výsledkem pro Spojené státy přinesl první zápas turnaje ve zlínské skupině. Američanky rozhodly slepenými góly v první třetině.

Rozhodující momenty zápasu přišly v deváté minutě první třetiny. Hráčky Spojených států dvakrát v 34 vteřinách udeřily a odskočily do vedení 2:0. Nejdříve se prosadila Maureen Murphyová, aby se následně z podobné pozice mezi kruhy prosadila i Natalie Heisingová.

“Jakmile jsme se dostaly do dvoubrankového vedení, spadla z nás nervozita a mohly jsme čekat na další chyby Rusek,” hodnotila utkání Jesse Compherová, která Spojené státy reprezentovala ve stejné kategorii i před rokem.

Hokejistky Ruska byly přitom v úvodních minutách lepší, ale svou herní převahu nedokázaly přetavit v šance. “Začátek pro nás byl klíčový. Začali jsme hodně dobře, ale dvě branky nás položily,” hodnotil ruský trenér Jevgenij Bobariko.

Následně Američanky získaly i herní převahu a tým Ruska se dostal pod tlak. “Pro tým v tomto složení to byl první zápas proti severoamerickému týmu a bylo to vidět,” dodával lodivod ruských osmnáctek.

Do tříbrankového trháku poslala hráčky ze zámoří pohotovou střelou zápěstím kapitánka Cayla Barnesová. Hráčky ve vedení získaly sebevědomí, hrály více kombinačně a s dostatečnou lehkostí. Když po polovině zápasu na 4:0 upravila Taylor Wenteová, bylo prakticky rozhodnuto. Aktivita Rusek se snížila a Alex Gunsteneová neměla prakticky žádnou práci.

Ve třetí třetině se ještě podruhé prosadila Cayla Barnesová po krásné kombinační akci a důrazná Anneke Linserová. Zápas směřoval k jasnému výsledku, ale necelou půlminutu před koncem zaznamenala čestný ruský úspěch Darija Běloglazovová.

Spojené státy zvítězily 6:1 a v neděli je čeká zápas se Švédskem. “Neměli jsme možnost hrát žádný přípravný zápas před turnajem, takže mám radost, že jsme utkání zvládli. Po dvou vstřelených brankách na nás byla znát pohoda,” těšilo kouče USA Joela Johnsona.