Mezinárodní federace ledního hokeje

Kanada je ve finále

Favorizované Kanaďanky porazily Švédky 6:2

Zveřejněno 13.01.2017 19:04 GMT+1 | Autor Marek Janoš, Vojtěch Jurák
Finále mistrovství bude mít předpokládané složení. Do finále se opět probojovaly týmy Kanady a Spojených států. Kanaďanky porazily Švédsko 6:2.

Zápas zlomila druhá třetina, ve které kanadské hokejistky odskočily do vedení 3:0. Jenže Švédky zápas dokázaly zdramatizovat, když Bouvengová snížila v polovině zápasu na 3:1 a před druhou sirénou stáhla náskok Bergströmová. Ve třetí části ale švédské hokejistky další branky nepřidaly. Naopak Kanaďanky ještě zabraly a upravily na konečných 6:2.

Favorizovaný tým Kanady se dostal do pohody hned díky první přesilovce. V 5. minutě se k tvrdé střele dostala Brooke Hobsonová a poslala svůj tým do vedení. "Úvodní třetina byla docela pomalá, ale první gól nás zvedl. To jsme potřebovaly," hodnotila Sophie Shirleyová.

Zápas byl zpočátku nervózní a rozhodčí musely často vylučovat. Velkou šanci na srovnání měly Švédky v podobě pětiminutové přesilovky po faulu Potomakové na Larssonovou. Kanaďanka dostala trest do konce utkání, zatímco Larssonová bohužel opustila led na nosítkách. Švédky ale srovnat nedokázaly.

"Je to škoda, protože po dvě třetiny jsme byly ve hře a držely jsme s Kanaďankami krok," mrzelo trenérku Švédska Ylvu Lindbergovou. "Abychom porazily Kanadu, chtělo to ještě o kousek víc," dodala.

Ve druhé třetině se tak díky slepeným brankám Sarah Fillierové a Sophie Shirleyové dostaly Kanaďanky do trháku a všechno vypadalo jasně, jenže ve 30. minutě snížila Josefin Bouvengová a na dostřel jedné branky Švédky přiblížila v 38. minutě Paula Bergströmová.

Ve třetí třetině však opět dominovala Kanada. Důvodem mohla být hra Švédska na tři formace od začátku utkání a únava hráček. "Některé hráčky dostaly chřipku a nemohly nastoupit. Zůstaly na hotelu," objasnila trenérka seveřanek Lindbergová.

Kanadu pak uklidnil druhý gól Sophie Shirleyové v zápase. Švédské trenérky odvážně zkusily za stavu 2:4 odvolat brankářku už čtyři minuty před koncem, ale nevyplatilo se jim to. Do prázdné brány se trefila Sarah Fillierová a na konečných 6:2 Meagan Baresová.

Ve finále se potká Kanada se Spojenými státy. "Potkáme se opět. Jsme docela rivalové, ale stejně jako dnes se budeme snažit držet plánu," předeslala Shirleyová.