Mezinárodní federace ledního hokeje

Poslední den šampionátu

Čtyři týmy na tři sady medailí. Kdo uspěje?

Zveřejněno 14.01.2017 11:59 GMT+1 | Autor Vojtěch Jurák
Finsko, Česká republika, Švýcarsko, Japonsko. Pořadí od 5. do 8. místa od včerejška známe, nyní čekají na zodpovězení už jen poslední otázky.

V zápase o bronz, který začíná v 16 hodin v Přerově, se proti sobě postaví Rusko a Švédsko. Pro poražené semifinalisty půjde o druhé vzájemné utkání na turnaji, neboť ve skupině A už na sebe jednou narazili. Stalo se tak před pěti dny, z vítězství 2:1 po samostatných nájezdech se tenkrát radovalo Rusko.

Zatímco pro Švédky bude duel mimo jiné i odplatou za předchozí zápas, Rusky mají velkou šanci vrátit svým soupeřkám skličující porážku z minulého roku. Tyto dva týmy se totiž potkaly také na loňském šampionátu v zápase o bronz. Švédky tenkrát díky povedené první třetině vyhrály 2:1 a slavily medailový zisk. Rusky naopak skončily na nelichotivé „bramborové“ pozici.

Večerní finále na zlínském ledě zakončí celé letošní mistrovství. Od 19 hodin se proti sobě postaví tradiční zámořští rivalové Kanada a Spojené státy. Oba výběry postoupily podle očekávání přímo do semifinále, kde vstřelily svým soupeřkám shodně šest gólů. První vzájemné střetnutí na letošním šampionátu ve skupině dopadlo lépe pro Kanadu, která vyhrála 1:0 v prodloužení.

Mistrovství světa juniorek se koná už podesáté. Ve všech předchozích devíti ročnících si to o zlato rozdaly Spojené státy a Kanada, letošní turnaj proto není svým finálovým obsazení nikterak výjimečný. O chlup lepší bilanci mají Američanky, které dosud opanovaly šampionát pětkrát, zatímco Kanaďanky čtyřikrát. Spojené státy navíc vyhrály předchozí dva ročníky, takže ve Zlíně budou mít jedinečnou příležitost završit zlatý hattrick.