Mezinárodní federace ledního hokeje

Rusky a Slovenky doma vyhrály

Pořádající země zvládly Turnaje čtyř

Zveřejněno 29.11.2016 16:20 GMT+1 | Autor Martin Merk
Vítězství zůstalo doma. Ženské hokejové týmy Ruska a Slovenska do osmnácti let zvládly Turnaje čtyř zemí, které se pořádaly v těchto dvou státech.

Zatímco Slovenky v Prievidze ztratily bod, Rusky v Moskvě uspěly bez ztráty kytičky.

Rusky měly do turnaje výborný vstup, když v prvním utkání porazily před zraky 1560 fanoušků pozdějšího vicemistra z Finska 4:0. Stejným výsledkem dopadl také o den později jejich souboj s Německem. Nejtěšnější byl jejich poslední zápas, který byl zároveň soubojem o zlatou medaili. Rusky v něm narazily na Švédky. Aljona Starovojtovová zařídila dvěma góly Rusku náskok v polovině duelu. Seveřanky se snažily, ale Valeria Merkuševová podala v brance skvělý výkon. Inkasovala až dvě minuty před závěrečnou sirénou z hole Mají Nyhlenové-Perssonové.

Kromě celkového prvenství v turnaji se Ruskám povedlo umístit také v popředí individuálních statistik. Nejproduktivnější hráčkou byla Taťána Šatalovová s 5 body (2+3). Zmiňovaná Starovojtovoá se se třemi góly stala nejlepší střelkyní.

V souboji o druhé místo zdolaly Finky v severském derby Švédsko 2:1 v prodloužení. Vítěznou branku zařídila minutu před koncem nastavení Kiia Nousiainenová.

Turnaj čtyř se odehrál také ve Slovensku a i zde byl úspěšný domácí výběr. Slovenky v Prievidze ztratily body až v posledním duelu s Rakouskem (3:2 po prodl.), ovšem to již měly vítězství v turnaji v kapse. V prvním utkání zdolaly Itálii 12:2, následně překvapily Švýcarky poměrem 3:1.

První tři místa kanadského bodování vyhrála kompletní švýcarská formace ve složení Rahel Enzlerová (1+6), Lisa Ruediová (3+3) a Noemi Ryhnerová (4+1). V důležitém duelu se Slovenskem se jim ale podařilo skórovat jen jednou.